606 179 403,  606 163 004, 787 977 719
biuro@grzejniki-katalog.pl

Grzejnik Sax Irsap

Każdy producent próbuje co jakiś czas zaskoczyć klientów nietuzinkowym rozwiązaniem lub projektem grzejnika. Tym razem mamy do czynienia z naprawdę przemyślaną technologią, która pozwoli na osiągnięcie większej mocy cieplnej przy małym rozmiarze kaloryfera.

Grzejnik Wulkan

Wulkan (technologia marki Luxrad) to w zasadzie niecodzienny sposób zaprojektowania grzejnika. Profile grzewcze ustawione są w orientacji pionowej i w środku… puste. Woda znajduje się między zewnętrzną i wewnętrzną ścianką profilu. Technolodzy oparli się tutaj o znany z natury proces konwekcji. Zimne powietrze zawsze opada na dół, natomiast to ciepłe unosi się ku górze i tutaj jest dokładnie tak samo.

Od dołu profilu grzewczego wchodzi zimne powietrze, które jest ogrzewane poprzez opisany wyżej płaszcz wodny. Ciepło wychodzi górą i jest to zdecydowanie bardziej wydajny proces, niż w przypadku zwykłych kaloryferów. Dzięki tej technologii moc grzejników może być ponad dwukrotnie większa niż w przypadku normalnych modeli.

Grzejnik wykorzystujący technologię Wulkan

Grzejniki oparte o system Wulkan mogą państwo znaleźć w naszym sklepie z grzejnikami. Polecamy przemyśleć tę technologię, bowiem może okazać się, że nie mamy dużo miejsca na grzejnik, a pomieszczenie jest spore - w tej sytuacji warto znać rozwiązanie problemu.