606 179 403,  606 163 004, 787 977 719
biuro@grzejniki-katalog.pl

Grzejnik Sax Irsap

Zupełną nowością polskiej marki Enix są cztery modele grzejników płytowych: Plain, Plain Art, Plain Vertical, Plain Art Vertical. Wszystkie cechują się bardzo prostym, niemal surowym designem i brakiem wszelkich ozdobników oraz udziwnień. Fronty grzejników zbudowane są z jednego arkusza blachy. Modele idealnie więc będą pasować do pomieszczeń, w których liczy się profesjonalizm i elegancja wystroju, oraz tam, gdzie mieszkańcy stawiają na przemysłową, industrialną stylistykę. Warianty Art wyróżniają się jedynie nieznacznymi żłobieniami we frontowej płycie, czyli elementem, który jeszcze ciężko nazwać ozdobnym, ale na którym z pewnością można zawiesić wzrok. Standardowym kolorem grzejników Plain jest biały RAL 9016, na życzenie klienta można go jednak wykonać w którymś z kolorów dodatkowych, na przykład w wersji matowej, która jeszcze bardziej zwiększy wrażenia wizualne.

Dopuszczalna temperatura pracy wszystkich modeli wynosi 95 °C , a maksymalne, dopuszczalne ciśnienie robocze – 10 bar. Pokryte są lakierem poliestrowo – epoksydowym, po uprzednim fosforanowaniu.

Plain

Model Plain to grzejnik poziomy, z gładką frontową płytą. Występuje w pięciu wariantach - „typach”: 11, 21, 22, 33, 44; różnią się one między innymi osiągalną mocą oraz rozmieszczeniem mocowań. Posiada wbudowaną wkładkę zaworową Heimeier oraz komplet zamocowań typu L konsole, wmontowane zaślepki i odpowietrznik. Zasilany jest od dołu z wbudowanym zaworem termostatycznym. Możliwe dla niego podłączenia: boczne – lewe lub prawe – z rozstawem zależnym od wysokości grzejnika, dolne prawe o rozstawie osi 50 mm.

Plain Vertical

To również wariant z zupełnie gładką płytą czołową. Ma jednak układ pionowy, odpowiedni do zamontowania na wąskiej ścianie. Cztery typy – 11, 20, 21, 22 – różnią się od siebie osiąganą mocą, rozmieszczeniem mocowań i otworów montażowych. Grzejnik wyposażony jest w komplet mocowań typu Monclac, zasilany jest od dołu lub góry. Dostępny w piętnastu rozmiarach i następujących podłączeniach: dolne środkowe o rozstawie osi 50 mm, dolne standardowe (o rozstawie zależnym od szerokości grzejnika); możliwe jest podłączenie grzejnika od góry.

Plain Art

Jest to model poziomy, z frontem w delikatne, poziome przetłoczenia, stanowiące jedyny akcent na gładkiej płycie. Uzupełniony jest o wbudowaną wkładkę zaworową Heimeier, odpowietrznik, zaślepki, a także zestaw zamocowań typu L. Podłącza się go z lewej lub prawej strony (rozstaw osi zależny jest od wysokości grzejnika) lub przyłączem dolnym prawym o rozstawie osi 50 mm.

Plain Art Vertical

Pionowy grzejnik z dyskretnymi żłobieniami w płycie czołowej, idealny do wkomponowania w wąską, wysoką przestrzeń. Jest zasilany od dołu lub od góry, w zestawie posiada komplet mocowań Monclac. Dostępne dla niego podłączenia to dolne standardowe, z rozstawem zależnym od szerokości grzejnika, dolne środkowe o rozstawie osi 50 mm, opcjonalnie podłączenie od góry. Występuje w piętnastu wariantach rozmiarowych.

Więcej informacji na temat grzejnika Plain Enix

Katalog Enix Plain